Blog
Кто такие CEO, CFO, CVO, CMO и др
Зміст
Це включає управління фінансами, дотримання нормативних вимог та інші аспекти функціонування компанії. (CXO) Chief Experience Officer – керівник, відповідальний за користувальницький досвід і нагляд за дизайном користувальницького інтерфейсу. Призначений для користувача досвід відноситься до емоцій і відносин людини до використання певного продукту, системи або послуги. Крім того, він включає в себе сприйняття людиною системних аспектів, таких як корисність, простота використання і ефективність.«CXO» не слід плутати з терміном «CxO», Вакансія Chief Executive Officer of an AI startup який зазвичай використовується для позначення будь-якого ТОП-менеджера. (CPO) Chief Product Officer – директор по продуктах, відповідає за всі питання, пов’язані з продуктом. Обов’язки CPO включають в себе бачення продукту, стратегію продукту, призначений для користувача інтерфейс, дизайн продукту, розробку продукту і маркетинг продукту.
“Изопринозин”: аналоги, інструкція із застосування, відгуки
CEO є основною контактною особою для інвесторів, ради правління, ділових партнерів та ЗМІ. CEO надає їм інформацію про діяльність та результати роботи компанії, представляючи компанію зовні. CEO несе відповідальність за надання регулярних звітів про діяльність компанії, які передають правлінню, інвесторам та іншим ключовим зацікавленим сторонам.
Простое решение для ваших рассылок
CRO (Chief Restructuring Officer) – директор по реструктуризації. CRO є ТОП-менеджером компанії, якому надані широкі повноваження для перегляду всіх аспектів фінансової діяльності компанії для вирішення питання банкрутства, що насувається або реструктуризації компанії після порушення справи про банкрутство. CEO (Chief Executive Officer) – генеральний директор, відповідальний за спільне бачення і керівництво організацією, прийняття остаточних рішень по всіх операціях корпорації.
СЕО – Головний виконавчий директор
Виводить на ринок нові продукти, керує продажами, цінами і дистрибуцією. Всі інші головні керівники керують своїми департаментами за тим же принципом, що й СЕО ставлять цілі підлеглим, ламають голову над тим, як вирішити будь-яку проблему з мінімальними втратами, стежать за якістю результатів. Якщо відчуваєте потребу в отримані відповідей і розбору своїх проблем, просто зв’яжіться зі мною. Іноді в організаційній структурі у генерального директора є перший заступник – Deputy CEO, якому делегується ряд функцій CEO. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби.
Яку роль відіграє CEO у компанії?
В контексті бізнес-мереж CNO управляє соціальним капіталом компанії. CNO пов’язує персонал і бізнес-підрозділ всередині компанії з іншими компаніями і зі споживачами. Місія CNO полягає в передачі (просуванні) ноу-хау, стимулюванні інновацій, сприянні зростанню прибутку. CCO (Chief Communications Officer) – директор зі зв’язків з громадськістю (паблік рілейшнз менеджер).
CPO, CEO, COO, CMO, CIO. Хто вони такі?
C-level спеціалісти можуть очолювати як конкретний напрямок/функцію, так і окремий бізнес-проєкт/продукт.C-level посади є як у міжнародних корпораціях, так і в невеликих компаніях (ІТ і не тільки).Розглянемо приклад міжнародної корпорації Apple Inc.. CPO (Chief Product Officer) – директор з продуктів, відповідає за всі питання, пов’язані з продуктом. Обов’язки CPO включають в себе бачення продукту, стратегію продукту, користувацький інтерфейс, дизайн продукту, розробку продукту і маркетинг продукту.
До низки його завдань входить управління продажами, розробка продуктів, управління каналами дистрибуції, маркетингові дослідження, маркетингові комунікації (включаючи рекламу і рекламні акції), ціноутворення і обслуговування клієнтів. Більшість з вас напевно знають хто такий CEO або хто такий CFO, але в корпоративній ієрархії є цілий ряд інших посад, абревіатура яких може бути незрозуміла більшості людей. У даній статті ми розглянемо ключові посади, які використовуються в діловій сфері. Переважно подібні скорочення вживаються в компаніях з іноземним капіталом, які принесли з собою і корпоративну культуру, яка використовується у світовій практиці.
У некомерційному і державному секторі CEO зазвичай прагнуть досягти результатів, пов’язаних з місією організації, такими як вирішення соціальних проблем, скорочення масштабів бідності, підвищення рівня грамотності, вирішення екологічних проблем і т.ін. CFO (Chief Financial Officer) – фінансовий директор, який несе основну відповідальність за управління фінансами компанії, включаючи фінансове планування, управління фінансовими ризиками, ведення обліку та фінансову звітність. У деяких секторах фінансовий директор також відповідає за аналіз даних.
- Словосполучення Search Engine Optimization (SЕО) до керівництва не має ніякого відношення, цим поняттям називають оптимізацію сайтів під пошукові системи.
- У невеликих компаніях генеральний директор виконує більш «практичну роль», наприклад, приймає бізнес-рішення на нижчому рівні (наприклад, наймання персоналу).
- CQO відповідає за якість і забезпечення якості, встановлення цілей у сфері якості і забезпечення того, щоб ці цілі продовжували досягатися з плином часу.
- CCO (Chief Compliance Officer) – комплаенс-директор – керівна посадова особа, яка відповідає головним чином за контроль і регулювання питань відповідності нормативним вимогам в рамках організації.
- Відповідальний за проектування систем для забезпечення високої пропускної здатності і масштабованості, особливо в технологічних компаніях (архітектор програмного забезпечення).
Відповідає за проектування систем для забезпечення високої пропускної здатності і масштабованості, особливо в технологічних компаніях (архітектор програмного забезпечення). Зазвичай завдання СОО зводяться до розробки і впровадження системи показників ефективності, тобто KPI, управління якістю процесів і реалізації операційної стратегії. Варто зазначити, що в масштабних продуктових екосистемах може бути відразу декілька CEO/CMO/CPO, кожен з яких відповідає за певний ІТ-продукт. Більшу частину завдань вже розподілена заздалегідь завдяки тому, що існують відділи і підвідділи в будь-якої великої компанії, і посадова інструкція співробітників кожного відділу заздалегідь складена. Як у величезному механізмі кожен гвинтик і кожна деталь відіграють вагому роль, так і у великих корпораціях важливий внесок кожного співробітника компанії.
Варто відзначити, що всі ці посади ставляться до керівних. Ці люди очолюють відповідний відділ, в якому їм також необхідно контролювати процес роботи працівників у штаті. Як правило, фахівці не втручаються в роботу інших відділів і займаються безпосередньо своїми завданнями. Дискусії між співробітниками, переважно керівниками різних відділів відбуваються тільки при необхідності скоординувати свої дії для досягнення спільної мети, коли без обговорення обійтися не можна. Деяких фахівців може не бути в компанії, оскільки в них відсутня необхідність в силу специфіки бізнесу або з причини обмеженого бюджету. СМО відповідає за стратегію промо-кампанії, наприклад, за те, які майданчики використовувати, як розвинути програму лояльності чи утримати аудиторію.
CBO (Chief Brand Officer) – бренд-менеджер, відносно нова посада виконавчого рівня в компанії. Бренд-менеджер відповідає за формування і підтримку позитивного іміджу компанії. Для цього забезпечує адміністрування всіх ключових аспектів діяльності компанії, займаючись маркетингом, рекламою, брендингом, зв’язками з громадськістю та відділами з обслуговування клієнтів.
Зазвичай його діяльність включає в себе діяльність пов’язану з маркетингом, продажами, розробкою продуктів і обслуговуванням клієнтів, щоб стимулювати зростання бізнесу і збільшувати частку ринку. CRO (Chief Revenue Officer) – директор з доходів, відповідальний за всі процеси генерації доходів в організації, їх вимірювання і максимізацію. CRO несе відповідальність за інтеграцію і узгодженість між усіма функціями, пов’язаними з доходами, включаючи маркетинг, продажі, підтримку клієнтів, ціноутворення та управління доходами. (CKO) Chief Knowledge Officer – директор по знаннях, відповідальний за забезпечення того, щоб організація максимізувала свою цінність, яку вона досягає завдяки «знанням». CKO відповідає за управління інтелектуальним капіталом і є хранителем практики управління знаннями в організації.
Крім того, CEO працює з командою над розробкою планів та політики, які дозволять компанії досягти своїх цілей. (CWO) Chief Web Officer – web-директор, відповідає за всі питання пов’язані з присутністю компанії в мережі – як інтернет, так і інтранет, включаючи різні веб-додатки, мобільні додатки і т. (CVO) Chief Visionary Officer – керівник, який відповідає за визначення корпоративного бачення, бізнес-стратегії і робочих планів. (CSO) Chief Security Officer – директор з безпеки, який відповідає за організацію процесу забезпечення безпеки на підприємстві, включаючи фізичну безпеку, кібербезпеку та інші види безпеки. CAO (Chief Analytics Officer) – головний аналітик – це посада керівника, відповідального за аналіз даних усередині організації. Ця позиція, поряд з діяльністю ІТ-директора (CIO), що зросла в зв’язку з ростом інформаційних технологій і збором даних.
Тут існує чітка паралель із державними структурами влади, яка намагається розділити політику та управління. CRO відповідає за репутацію, бренд, паблік рілейшнз, а також узгодженість всіх внутрішніх і зовнішніх комунікацій, щоб створити сприятливу основу для міцних і тривалих відносин з зацікавленими сторонами, від яких залежить організація. CITO (Chief Information Technology Officer) – директор з інформаційних технологій. Дана посада є еквівалентною посаді CIO (Chief Information Officer) або CTO (Chief Technology Officer) – в компанії, яка займається продажею ІТ.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/